למה לימוד שפה וריצה זה בדיוק אותו דבר?

שלום,
הפוסט הזה מיועד לכל המתלבטים. אלה שרוצים ללמוד ערבית, רוצים לקחת את הצעד הבא אבל משהו עוצר אותם.
גם אני התלבטתי אם להתחיל לעשות משהו עבור עצמי ועכשיו כבר לא. אני רוצה לשתף אתכם בחוויה:

שמי יונתן, מצוות שפה1 וכבר שנתיים שאני מנסה לשכנע את עצמי לחזור לרוץ. אף פעם לא הייתי אצן גדול אבל תמיד רציתי לרוץ. כלומר תמיד אהבתי את הרעיון של לרוץ. כמובן שכל בוקר וכל ערב הביאו איתם שלל תירוצים חדשים – מוקדם מדי, מאוחר מדי, עייף מדי (תאומות קטנות זה מעייף), קר מדי, גשום מדי, צריך לעבוד על האתר ועוד ועוד תירוצים אין סוף. עד שלפני חודשיים אמרתי לעצמי: “תירוצים תמיד יהיו, קח את עצמך ברגע זה, שים נעליים וצא לרוץ, רק צא כבר!”. באותו רגע גיליתי דבר מדהים: כל מה שצריך לעשות זה להתחיל. להגיע אל קו הזינוק זה 90% מהעבודה! ברגע שהתחלתי לרוץ הייתי רק צריך לוודא שאני נותן את כל מה שיש לי באותו הרגע, גם אם אני עייף, גם אם לא בא לי, גם אם כואב לי משהו וגם אם ממש לא מתאים לי, זה לא משנה… הצלחתי לגרור את עצמי לקו הזינוק ועכשיו אני רץ, עכשיו כלום לא יעצור אותי, עכשיו זה כבר על אוטומט, עכשיו זה הרגל.

לימוד שפה זה בדיוק כמו ריצה, הדבר העיקרי שצריך לעשות הוא להופיע. פחות חשוב החשק או העייפות או אם שכנעתי את עצמי שלא מתאים לי באותו רגע. אם מופיעים מספיק פעמים קורה דבר מופלא, זה הופך להרגל. נכנסים ללמוד לחמש דקות ביום באתר (שהופכות לחצי שעה ולשעה. כי זה כיף ומגניב) ולאט לאט הלימוד הופך להרגל, התיאבון נפתח והסקרנות מתגברת ותוך מספר חודשים, אנחנו מדברים ערבית. ראיתי את התהליך הזה קורה אצל כל כך הרבה אנשים שלומדים בשפה1, זה יקרה גם לך. רק צריך להתחיל, אנחנו נרוץ אתך לאורך כל הדרך.

אז לסיכום, כל דקה שלומדים נחשבת ושכל מה שצריך לעשות זה להתחיל, לפני שהמוח שלנו ישכנע אותנו שבדיוק עכשיו זה לא מתאים. אין זמן מתאים יותר! במיוחד עם המבצע המדהים שאנחנו מציעים לכם על הקורס השלם ללימוד ערבית מדוברת.
למי שלא זוכר, הנה לינק לקורס השלם: https://safa1.co.il/course/arabicpackage/
הנה לינק לפוסט בפייסבוק עם כל הפרטים וכל מה שהקורס מכיל, אגב אנחנו ממשיכים עם המבצע של השיתופים: כל מי שישתף את הפוסט בפייסבוק יקבל קופון הנחה של 50 ₪ לרכישת הקורס השלם. לאחר ההנחה מחירו רק 600 ₪!. רק חשוב שתודיעו לנו ששיתפתם במייל חוזר או בפייסבוק כדי שנדע לשלוח את הקופון.

אני מזכיר שכמו תמיד, אנחנו משקיעים את כל ההכנסות שלנו בהמשך הפיתוח של חומרי לימוד בשפה ותרבות. כך עשינו משנת 2000 וכך יהיה תמיד.

ממשיכים לרוץ אתכם,
יונתן
צוות שפה1

תגובות

להרשמה לקורס קוראים וכותבים ערבית בחינם והצטרפות לאתגר, מלאו פרטים: