ה—בלוג

ערבית בקצב מוסיקת ראפ

בשיר בסגנון הראפ אפשר להבין איך לומדים בקורסים של שפה 1. בשיטה שלנו הלומדים נחשפים לשפה כפי שהיא, לפעמים זה בסרטון הוידאו שבו השחקנים מדברים בשטח, ולפעמים זה בשיעור מוקלט עם המורים שלנו, בשיר או בקישור לסרטון מהרשת. התסכול הקל מגרה את המוח, מאתגר, וכאשר מגיעים לפענוח ולפיצוח יש תחושה ממכרת.

המילון המדבר של שפה אחת

המילון של שפה אחת מתרחב כל הזמן. כל מילה בו מושמעת, כתובה בערבית ובתעתיק, שמות עצם מופיעים בו ביחיד וברבים וכל פועל כתוב באיזה משקל הוא.

קורס ערבית לצוותי רפואה

יותר ויותר מוסדות רפואיים, מבינים את הצורך לקיים קורס ללימוד ערבית, שפה ותרבות, במסגרת העבודה, לאחרונה סיימנו לפתח קורס ייעודי ללימוד ערבית מדוברת לצוותי הרפואה. השיחות שיצרנו בקורס לצוותי רפואה מסתמכות על המציאות, כוללות ביטויי הרגעה לחולים, כוללות נושאים יחודיים לחברה הערבית, וכל השיחות מוקלטות בקצב מאפשר למידה.

אני רק שאלה

הפעילות המצורפת כאן ממחישה חווייה של למידה מעוררת מוטיבציה, מאפשרת היקש וחשיבה. ביחידות הלימוד יש שפע של פעילויות ואף פעם לא משתעממים. הפעילויות של שפה אחת מיוחדות, הן נבנו במיוחד עבור לומדי שפה. כל פעילות מקדמת את הלומד בתהליך, בתחילה זו חשיפה לשפה, עם עזרים, אחר כך זה הסברים פשוטים עם דוגמאות ואחר כך חגיגה של ממש עם פעילויות ייחודיות שקיימות רק אצלנו.

לכל ברכה תשובה

בתרבות הערבית נהוג לברך באופן מיוחד בכל סיטואציה. לכל ברכה תשובה מיוחדת לה, ובדרך כלל המברך זוכה לברכה חוזרת מוקירה ומכבדת. אם תדעו לברך במגוון ברכות תואמות לאירוע תקנו את לב האחר. בשפה אחת לומדים מקבץ ברכות כבר מן ההתחלה (מיחידה מספר 4) ומוסיפים ברכות בכל יחידה נוספת.

אנא עארפ

בעברית של חיי היום יום אנו יודעים הרבה ערבית, אנחנו רק לא יודעים שאנחנו יודעים. בשפה 1 אנו מסבירים את המשמעויות הנכונות של המילים שנמצאות בסלנג העברי. דרך הדימיון בין המילים מבינים גם את מבנה השפה העברית.

שתי ציפורים במכה

הלומדים הרבים שהתנסו בלימוד הקריאה והכתיבה בשפה אחת בקורס החינמי, חוזרים ומבקשים תרגול נוסף כדי להגיע לקריאה שוטפת. בתחילת התרגול חשים קצת תסכול כי הקריאה איטית, אך תרגול יום יומי יביא אתכם לקריאה אוטומטית.