(ב)עבודה ערבית?

בשנה האחרונה יותר ויותר ארגונים, מוסדות וחברות בחרו לפתוח קורס ללימוד ערבית, שפה ותרבות, בתוך הארגון.

נתחיל מסיפור אמיתי מן החיים:

לאחרונה פתחנו קורס ערבית מדוברת בבית חולים בירושלים. כשהצענו את שיטתנו הייחודית המשלבת בין לימוד עצמי עם שפה 1 בבית לבין מפגשי דיבור עם מורה ערבייה מהצוות שלנו, מארגני הקורס בהדסה חששו שמא לא נצליח למלא קבוצה אחת.

התרגשנו מאוד כשתוך 20 דקות לאחר שפורסם הקורס, התמלאה ההרשמה ונוצרה רשימת המתנה של עוד 200 מעוניינים! מסתבר שהצורך לדבר ערבית במקומות עבודה הוא אדיר, במיוחד במקומות עם מפגש יומיומי בין ערבים ליהודים.

בשיחה עם דורית מהצוות הרפואי לאחר שלמדה שני שיעורים, אמרה לי: כאשר אמרתי לחולה (הערבי) את 4 מילות הקסם שלימדת אותנו: לַא תִקלַק, יִסִיר חֵ’יר, הוא התחיל לנשום!

כמה פעמים כל אחד מאיתנו היה כבר במצב של אי הבנה? לפעמים בגלל חוסר של שפה משותפת, לפעמים בגלל פערי תרבות או ערכים. ללמוד את השפה של האחר שאיתו יש לי את הסיכוי הגדול ביותר להיפגש, לתת לו או לקבל ממנו שירות, הוא כלי נהדר.

אם אתם עובדים בארגון / חברה / מוסד שיש בו מפגש יומיומי בין ערבים ליהודים, בנינו קורס במיוחד עבורכם. נשמח אם תפנו אלינו או שתציעו את הקורס לגורם הרלוונטי אצלכם בארגון. התוצאות הן מידיות וההשפעה ניכרת אצל כל המשתתפים וסביבתם.

יתרונות לימוד הערבית המדוברת הן מבחינה אישית והן מבחינה ארגונית:

הצוות מקבל כלים להבנת שפה ותרבות והתוצאה היא: צוות מגובש, יצירתי יותר, רגיש לצרכי האחר, חושב בכיוונים של שיתופי פעולה, צומח ונהנה והרבה פחות שחוק. הצוות הלומד כולל את כל הדרגות בארגון והשיעור בערבית מפיג חיכוכים ומשקעים.

מה אנחנו רואים בשטח?

  • קיצור תהליכים במתן שירות
  • מניעת אי הבנות
  • הפחתת התנגדויות
  • שיפור שיתופי פעולה
  • פיתוח כבוד הדדי ורגישות חברתית

איך זה מתקיים?

אנחנו פעילים בעשרות ארגונים וחברות ברחבי הארץ ומאוד מרוצים מהתוצאות. דמיינו את זה אצלכם:

אחת לשבוע, מגיעה מורה ערבייה לארגון, השומר כבר מכיר אותה, אפילו מנסה לפטפט איתה בכמה מילים בערבית שהוא יודע. חברי הארגון שבחרו ללמוד ערבית מתפנים לשעה וחצי מעבודתם השוטפת, מתכנסים בחדר הרצאות, עם כיבוד קל, לומדים ונהנים בסביבה ידידותית, מנסים זה עם זה את מילות הנימוס בערבית, מבינים איך מורכבת השפה, מתי ואיך מתכוונים ל”לא” אך אומרים “כן” ועוד.

במהלך השבוע כל אחד מתרגל בכיף באתר שפה 1, חוזר על השיעור, נהנה מתרגילי דיבור, הקלטה ופעילויות אינטראקטיביות שונות ומכין עצמו לשיעור הבא. הלימוד בבית לא דורש התחייבות מיוחדת, כרבע שעה פעמיים בשבוע.

נשמח לשמוע מה ארגונכם צריך. בנינו סילבוסים שונים עבור סוגי ארגונים שונים, נשמח להתאים עבורכם תכנית לימוד ייחודית.

שלכם,

צוות שפה 1

לפרטים נוספים על קורסים לארגונים, חברות ומוסדות ניתן לכתוב לנו: [email protected], אנחנו מגיבים מאוד מהר (עד -24 שעות, לא כולל סופ”שים).

תגובות

להרשמה לקורס קוראים וכותבים ערבית בחינם והצטרפות לאתגר, מלאו פרטים: