על שפה 1

שפה 1 הוא האתר המקיף ביותר ללימוד אונליין של השפה והתרבות הערבית.

הקורסים בשפה 1 מספקים את הסביבה האולטימטיבית הנדרשת להצלחה בלימוד שפה חדשה. 

כל לומד בוחר את מרכיבי הסביבה שמובילים אותו בהנאה צרופה להשיג את המטרה.

המשימה של שפה 1

להכיר את שפתו של האחר ואת תרבותו פירושו להגיע באופן מהיר לקשר כן ואמיתי. במהלך עשר השנים האחרונות, הקדשנו את כל מרצנו לאורך כל שעות היממה, כדי להבין כיצד אנשים לומדים שפה חדשה. חקרנו ועקבנו אחר תהליכים שעברו אנשים שונים. מתוך התובנות יצרנו את הפלטפורמה שפה1 המציעה לימוד און ליין ללא עזרת מורה צמוד. אחרי עשרות אלפי משתמשים אנחנו יכולים להגיד שהשיטה שפיתחנו עובדת נפלא, בכל גיל.

ניסויים בבני אדם

האתגר שלנו היה לגלות מהן הפעילויות ומהו הסדר הנכון שלהן שמניבות את הפירות הטובים ביותר ללא “מגע” יד המורה. פיתחנו סט של פעילויות ראשוניות ועלינו לאויר עם מוצר ראשוני המלווה בהמון רובוטים קטנים שרשמו כל קליק ועקבו אחר כל פעולה של כל לומד. לקחנו את זה כניסוי מדעי לכל דבר, המטרה: לגלות איך ללמד אנשים שפה חדשה דרך האינטרנט. המעקב אחר הלומדים ניפה וזיקק את הפעילויות הטובות ביותר ואת המינון שלהן וכך נוצרה חווייה ייחודית של למידה בשפה ובתרבות. הצוות שלנו המשלב יהודים וערבים הצליח לבנות לומדה ידידותית וקלה לערבית מדוברת הנחשבת לאחת השפות האתגריות במיוחד במציאות הישראלית.

מה היום?

מספר הלומדים בשיטה שלנו בישראל ובעולם חצה את המספר 80 אלף. אנו יודעים כי השיטה מוצלחת ומביאה את הלומדים לסיים את הקורס שבחרו בו ואף להמשיך לקורס הבא. השקנו את האתר Beelango המציע את הקורסים שלנו לדוברי שפות אחרות כמו אנגלית וצרפתית. ובכל יום אנו מוסיפים לטפח את הלומדה ולהוסיף תכנים וכלי עזר ליצירת קהילת לומדים מרוצה.

איך הכל התחיל?

המחקר שביצענו הוביל אותנו לחפש כלים טכנולוגיים שיחליפו את המורה בלימוד עצמי און ליין. חיפשנו כלים היכולים לייצר את חוויית הלמידה הדרושה לאדם כדי שיתמיד ויגיע להישגים. ככל שחיפשנו גילינו שרוב האתרים והאפליקציות הקיימות פותחו בשיטה דומה: יש כלים מסוימים ומומחה התוכן צריך ליצוק לתוכם את מרכולתו. פעילויות אלה לא התאימו בהכרח לתהליך הלמידה שעובר אדם הלומד לבד שפה חדשה. החלטנו להתחיל מנקודה אחרת לגמרי. שאלנו את מומחי הפדגוגיה והדידקטיקה שלנו מהם הכלים שצריך לבנות כדי לייצר את התהליך הידידותי ביותר ללא לליווי של מורה. שאלה זו הולידה את התפישה הייחודית לנו.

התוצאות מדברות

השיטה נוסתה בהרבה בתי ספר, אוניברסיטאות, מכללות, ארגונים ולומדים פרטיים והצליחה לשנות עמדות ודעות קדומות כלפי השפה וכלפי החברה הערבית. מחקר הערכה שליווה את התכנית שפיתחנו (יא סלאם) ונערך על ידי מכון סאלד, אומץ על ידי ועדת החינוך של הכנסת. ההצלחה עשתה לה כנפיים ונתבקשנו לחבר לומדה שתנגיש את השפה היומיומית ואת התרבות הישראלית עבור החברה הערבית. מאותו הרגע התחלנו לעבוד על הגשר משני הצדדים שלו ואנחנו מאוד מתרגשים מזה.

הצטרפו אלינו

אנו מציעים את החווייה להכיר את שפתו ותרבותו של האחר בדרך כיפית ונוחה לכל כיס. מתחדשים כל הזמן בהנגשת תכנים ופעילויות. תומכים בכל צעד בכל הלומדים צעירים ומבוגרים כאחד בחיוך בסבלנות והרבה אהבה.

להרשמה לקורס קוראים וכותבים ערבית בחינם והצטרפות לאתגר, מלאו פרטים: